Στο Δ.Π.Μ.Σ. «Πρωτοβάθμια Φροντίδα Υγείας» γίνονται δεκτοί απόφοιτοι Σχολών Επιστημών Υγείας και άλλων Τμημάτων των ΑΕΙ της ημεδαπής ή αναγνωρισμένων ομοταγών Ιδρυμάτων της αλλοδαπής καθώς και πτυχιούχοι Τμημάτων των ΤΕΙ συναφούς γνωστικού αντικειμένου. Κατά εξαίρεση γίνονται δεκτοί απόφοιτοι ΑΕΙ και ΤΕΙ, των οποίων θα συνεκτιμάται η αποδεδειγμένη επαγγελματική και ερευνητική εμπειρία σε υπηρεσίες υγείας.
![Κατηγορίες Πτυχιούχων](https://acare.med.uth.gr/wp-content/uploads/Slider08-840x450.jpg)